Android için Online Gerekli LİNKLER

Google APIs for Android

Android Api sürümleri Ayrıntıları

Android platformunun belirli bir bölümünü çalıştıran cihazların son 7 gündeki göreli sayılarını verir.

Android sürümü veya ekran boyutu gibi belirli bir özelliği paylaşan göreceli cihaz sayısı hakkında bilgi sağlar. Her bir veri görüntüsü, son 7 gün içindeki tüm aktif cihazları temsil eder.

Android Gradle plugin release notes

Linkteki tabloda, Android Gradle eklentisinin her sürümü için hangi Gradle sürümünün gerekli olduğu listelenmiştir. En iyi performans için, Gradle ve eklentinin mümkün olan en son sürümünü kullanmalısınız.

Eklenti sürümünü Android Studio’daki File > Project Structure > Project menüsünde veya en üst düzey build.gradledosyada belirtebilirsiniz . Eklenti sürümü, bu Android Studio projesinde yerleşik olan tüm modüller için geçerlidir. Aşağıdaki örnek, eklentiyi build.gradledosyadan 3.4.1 sürümüne ayarlar :

buildscript {
repositories
{
google()
  
...
}
dependencies
{
classpath
'com.android.tools.build:gradle:3.4.1'
   
}
}

 

SDK Platform Tools release notes

 Android SDK Platform Araçları Android SDK için bir bileşendir. Bu gibi Android platformu ile arayüz araçlar içerir.

Bu araçlar Android uygulama geliştirme için gereklidir. Cihazınızın önyükleyicisinin kilidini açmak ve yeni bir sistem görüntüsü ile yanıp sönmek istiyorsanız, bunlar da gereklidir.

Bu araçlardaki bazı yeni özellikler yalnızca Android’in son sürümleri için mevcut olsa da, araçlar geriye dönük olarak uyumludur, bu nedenle SDK Platform-Tools’un yalnızca bir sürümüne ihtiyacınız vardır.

Bir cevap yazın