Zoomda Sohbet (Chat) Paneli

Bir toplantıda katılımcılarla sohbet etmek, web sayfası ayarlarından açtıysak onlara bilgisayarda dosya göndermek mümkündür. Bunun için bilgisayar toplantı ekranında Alt+H ile sohbet panelini açıp kapayabiliriz. Buradaki ilk alan mesaj yazma alanı olacaktır. Bir mesaj yazıp giriş tuşuna bastığımızda, mesaj gönderilmiş olur.

Sohbet panelinde Shift Tab ile ilerlediğimizde, karşımıza çıkan ilk düğme, More Chat Options düğmesi olacaktır. Burayı açtığımızda karşımıza kimlerin yazışma yapabileceğine ilişkin seçenekler gelir ve bunlar şunlardır: No one, host only, Everyone publicly, Everyone Publicly and Privately. Yani hiç kimse, yalnızca yöneticiye mesaj gönderme, herkese mesaj gönderebilme ve herkesin hem herkese hem birbirlerine mesaj göndermesi. Bir sınıftaysanız, öğrencilerin yalnızca size mesaj göndermesini veya yalnızca herkese mesaj gönderebilmesini seçebilirsiniz.

Shift+Tab ile ilerlediğinizdeki bir sonraki kontrol kime mesaj göndereceğinizi belirlediğiniz To, kime alanıdır. Buradan herkese mesaj gönderebileceğiniz gibi belirli bir kişi de seçebilirsiniz.

Not: Eğer dosya transferi yapmayı Zoom web sayfası üzerinden açtıysanız, burada File düğmesi de görünür ve basıldığında dosya açma penceresi karşımıza gelir.

Shift+Tab ile gelen son alan ise Chat mesajlarının bir liste halinde göründüğü liste kutusu olacaktır. Burada Chat mesajlarının hangi sırayla görüneceği kitapçığın sonundaki Chat ayarları bölümünden daha detaylı incelenebilir.

iOS ekranında ise sohbet paneline ulaşmak için sağ alt köşedeki More düğmesine oradan da Chat düğmesine basılmalıdır. Burada karşımıza çıkan ilk düğme Mute Unmute Notification bildirimlerin sesini açma veya kapatma düğmesi olacaktır. Böylece gelen chat mesajlarının bildirimlerini görmeyi veya görmemeyi seçebiliriz.

Ardından fiskeyle ile dolaşırken gelen tüm mesajları ve kime gönderildiklerini tek tek görebiliriz. Sonrasında Sent to Everyone düğmesini görürüz. Buraya basıp mesajı herkese değil de belirli bir kişiye göndermeyi seçebiliriz. Mesajı buraya yazıp send gönder düğmesine basarak gönderebiliriz.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız

%d blogcu bunu beğendi: